ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند چهارمحال و بختیاری

اخذ رضایت از شکات

اخبار : 1399/04/21 08:02:53

تعداد تصاویر : 1

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری خبر داد : گذشت 25 میلیارد ریالی شکات چهارمحالی از ابتدای سال جاری

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری از گذشت مبلغ ۱۴۰میلیارد ریال توسط شکات پرونده‌های مددجویان جرائم غیرعمد در کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد .

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری؛ صیادی مدیرنمایندگی ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر افزود : به کوشش و همت اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه ، شورای حل اختلاف صلحی زندان ،مددکاران زندان و قضات اجرای احکام استان چهارمحال و بختیاری و طی برگزاری تعداد 43جلسه با شکات مبلغی بیش از 25 میلیارد ریال از شکات پرونده ها در ابتدای سال جاری گذشت رضایتمندانه اخذ گردیده است .

این مقام مسئول با اشاره به تلاش و کوشش اعضا کمیته صلح و سازش برای حل و فصل نمودن پرونده محکومین جرایم غیر عمد گفت : اعضا کمیته و مددکاران زندان در تلاش اند تا با رعایت شرایط انصاف در پرونده‌های قضایی و حقوقی طرفین و با اتکا به آموزه های دینی و اخلاقی با الویت قرار دادن رضایت خداوند و بحث صلح و سازش ، تا حد ممکن بیشترین اخذ گذشت رضایتمندانه را داشته باشند.

گفتنی است ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری از ابتدای سال جاری تا کنون موفق به آزادی 17 مددجو محکوم مالی جرائم غیر عمد با پرداخت 4 میلیارد ریال به صورت بلاعوض گردیده است .