ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند چهارمحال و بختیاری

بررسی پرونده 8مددجوی محکوم مالی در نشست هیات امنای ستاد دیه استان

اخبار : 1399/07/08 10:39:12

تعداد تصاویر : 1

نشست اعضای هیات امنای نمایندگی ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری با بررسی پرونده 8 مددجوی محکوم مالی جرایم غیر عمد در محل دادگستری کل استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری ؛ در ابتدای این نشست احمد رضا بهرامی رئیس کل دادگستری و رئیس هییت امناء ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری ضمن  تقدیر و تشکر از تلاش های ستاد دیه استان گفت : خوشبختانه برای اولین بار در استان طرح هر هیئت آزادی یک زندانی اجرا شد که نتایج خوبی برای ستاد دیه استان رقم زد.

بهرامی در ادامه گفت : امام حسین (ع) الگوی آزادگی و جوانمردی بود فلذا  انتظار میرود عزاداران حسینی نیز با پیروی از سرور و سالار شهیدان در کنار عزاداری خود ، به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کنند .

حمید رضا حیدری مدیرکل زندانهای چهارمحال و بختیاری و نایب رئیس هیت امناء ستاد دیه استان نیزدر این نشست گفت: استان چهارمحال و بختیاری از ظرفیت خوب  هیئت ها برخوردار است که می توان از این ظرفیت در راه آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد بهره برد.

مجید صیادی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل دادگستری به دلیل میزبانی این جلسه ، به ارائه گزارش از عملکرد ستاد دیه از ابتدای سال پرداخت .

وی در ادامه  از آزادی 65 نفر از محکومین جرائم غیر عمد مالی از ابتدای سال جاری تا کنون خبرداد و گفت : بدهی این محکومین بیش از 120 میلیارد ریال بوده که با همت کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری و با همکاری شورای حل اختلاف زندان و قضات اجرای احکام بیش از 60میلیارد ریال از این مبلغ را گذشت رضایت مندانه اخذ و تنها با پرداخت 90 میلیارد ریال زمینه آزادی این 65 محکوم مالی فراهم آمد.

در ادامه 8 پرونده از مددجویان مشمول کمک از ستاد دیه توسط مدیر نمایندگی قرائت و مصوبات این پرونده ها به امضا اعضاء این جلسه رسید.

گفتنی است این نشست با حضور حداکثری اعضاء به میزبانی رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امنا ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری برگزار و 8 پرونده از مددجویان نیازمند که از سوی زندانها معرفی شده بودند مورد بررسی قرار گرفت.