ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند چهارمحال و بختیاری

۱۴ زندانی جرایم غیرعمد در چهارمحال و بختیاری آزاد شدند

اخبار : 1399/11/13 11:34:55

تعداد تصاویر : 1

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت کمک به آزادسازی جرایم غیرعمد از زندان گفت: ۱۴ زندانی جرایم غیرعمد با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و رضایت شاکیان آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

حمیدرضا حیدری روز چهارشنبه در آیین جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد استان با اشاره به تفاهمنامه بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، سازمان زندان‌ها و ستاد دیه استان افزود: در این تفاهمنامه زندانیان محکوم جرایم غیرعمد که بدهی آنها زیر یک میلیارد ریال است، با همکاری ستاد دیه آزاد شدند.

وی گفت: براساس این تفاهمنامه ۱۴ زندانی واجد شرایط با بدهی بیش از ۱۴ میلیارد و ۴۹۳ میلیون ریال به ستاد اجرایی معرفی شدند.

به گفته وی، برای آزادسازی این زندانیان، شاکیان نیز سه میلیارد و ۳۵۸ میلیون ریال رضایت دادند که ۱۴۵ میلیون ریال آورده مددجویان و ۱۰ میلیارد و ۹۸۳ میلیون ریال نیز از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پرداخت و زندانیان آزاد شدند.

امسال ۱۰۴زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند

مدیر نمایندگی ستاد دیه چهارمحال‌ و بختیاری نیز با اشاره به اینکه از ابتدایی امسال تاکنون ۱۰۴ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند، گفت: این زندانیان با بدهی بیش از ۱۷۰ میلیارد و ۸۳۲ میلیون ریال در زندان‌های استان تحمل حبس داشتند.

مجید صیادی افزود: برای آزادسازی این تعداد زندانی ۸۰ میلیارد ریال رضایت و گذشت شاکیان بوده است و مابقی از محل کمک ستاد دیه، آورده افراد، اعسار، تسهیلات آزاد شدند.