ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند چهارمحال و بختیاری

اهدا هفتصد و بیست میلیون ریال توسط خیرین چهارمحالی در جشن گلریزان شهرکرد

خبر ویژه : 1394/04/16 09:47:32

تعداد تصاویر : 5

در جشن گلریزان شهرکرد:
اهدا هفتصد و بیست میلیون ریال توسط خیرین چهارمحالی در جشن گلریزان شهرکرد
همزمان با سالروز ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) آیین جشن گلریزان کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد زندانهای استان چهارمحال و بختیاری با حضور مدیر آمار و برنامه ریزی ستاد مردمی دیه کشور، معاون سیاسی امنیتی استاندار، معاون قضایی و اجرای احکام دادگستری، مدیرکل زندانهای استان و جمع کثیری از مدیران دوایر دولتی و خیرین در سالن غدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان چهارمحال وبختیاری خیرین و نیکوکاران استان در جشن گلریزان شهرکرد بالغ بر 000/000/720 ریال در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا نمودند.
این جشن با برنامه های متنوعی همراه بود که میتوان با اجرای سرود گروه ناشنوایان، سخنرانی معاون قضایی و اجرای احکام دادگستری استان، معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیر آمار و برنامه ریزی ستاد دیه کشور اشاره نمود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال وبختیاری در آیین گلریزان شهرکرد گفت: آزادی زندان جرایم غیرعمد در کاهش آسیب های اجتماعی به خصوص برای خانواده های آنها نقش بسزایی دارد.
"جهانبخش مرادی" جشن های گلریزان را بهترین بستر برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد دانست و افزود: خروج زود هنگام زندانیان جرایم غیر عمد می تواند از آلوده شدن آنان به دیگر جرم ها جلوگیری کند.
مدیر آمار و برنامه‌ریزی ستاد دیه در آئین جشن گلریزان شهرکرد گفت: جشن گلریزان در ماه رمضان امسال در ۲۵۶ مرکز استان و شهرستان کشور برگزار می‌شود.
"علی رحیمی" با اشاره به تعداد زندانیان جرائم غیر عمد کشور، اظهار داشت: میزان بدهی این تعداد زندانی 650 میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه سال گذشته ستاد دیه کشور برای بیش از 45 درصد بدهی‌ها گذشت گرفته است، افزود: پیش‌بینی می‌شود با 350 میلیارد تومان جمع‌آوری شده بتوان 8 هزار و 100 نفر زندانی جرائم غیرعمد کشور را آزاد کرد.
مدیر آمار و برنامه‌ریزی ستاد دیه بیان کرد: یک هزار و 24 نفر به دلیل حوادث کارگاهی، 4 هزار و 500 نفر محکوم مالی غیر عمد، 295 نفر به دلیل دیه حوادث کارگاهی شبه عمد، یک هزار و 831 نفر محکوم به پرداخت مهریه و 450 نفر محکوم به پرداخت نفقه هستند.
رحیمی با اشاره به اینکه ماه رمضان سال گذشته 183 جشن گلریزان در 30 استان و یک شهرستان کشور برگزار شد، بیان کرد: سال گذشته خیران در ماه رمضان بیش از 32 میلیارد تومان در جشن‌های گلریزان برگزار شده در کشور کمک کردند.
وی خاطرنشان کرد: جشن گلریزان ماه رمضان امسال در 256 مرکز استان و شهرستان کشور برگزار می‌شود.
مدیر آمار و برنامه‌ریزی ستاد دیه به وجود 1000 نفر زندانی جرائم تصادفات رانندگی اشاره و تصریح کرد: قبل از درمان باید به فکر پیشگیری بود، از این ‌رو اصول و قوانین راهنمایی و رانندگی، اصول ایمنی کار، حد و حدود جوانان در تعهدات مهریه، اصول مالی حاکم بر تجارت و صدور چک، رعایت احکام اسلامی در پرداخت نفقه همسر و افراد تحت تکفل باید به افراد جامعه اطلاع‌رسانی شود تا ورودی زندان‌های کشور کاهش یابد.
مدیرکل زندان ها و اقدمات تامینی چهارمحال وبختیاری نیز در حاشیه برگزاری این جشن در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای فعالیت ستاد دیه در استان از سال 77 تاکنون یکهزار و 868 زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدند که 21 نفر از این تعداد در سه ماهه اول امسال بوده است.
"سید عبدالرحمن توفیقیان" افزود: هم اکنون 227 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان تحمل حبس می کنند که 16 نفر این زندانیان با میزان دیه 28 میلیارد ریال به خاطر تصادف، 84 نفر با بدهی 34 میلیارد ریالی در زمینه مهریه و نفقه و 127 نفر نیز با بدهی 85 میلیارد ریال در زمینه چک و سفته زندانی هستند.
در جشن گلریزان امسال در شهرکرد بیش از هفتصد و بیست میلیون ریال از طرف مردم خیر جمع آوری شد که از این میزان ستاد مردمی دیه کشور 100 میلیون ریال و استاندار نیز 100 میلیون ریال کمک کردند.