ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند چهارمحال و بختیاری

خیرین شهرستان کیار بیش از 120 میلیون ریال جهت آزادی سازی زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان اهدا نمودند

خبر ویژه : 1394/04/16 09:59:50

تعداد تصاویر : 6

جشن گلریزان شلمزار برگزار شد:
خیرین شهرستان کیار بیش از 120 میلیون ریال جهت آزادی سازی زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان اهدا نمودند
جشن گلریزان شهرستان کیار با حضور خیرین و نیکوکاران و مسئولین استانی و شهرستان در سیزدهم تیرماه سال جاری در مسجد امام حسین(ع) شلمزار برگزار گردید که خیرین شلمزاری بیش از 120 میلیون ریال جهت آزادی سازی زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان اهدا نمودند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان چهارمحال و بختیاری؛ جشن گلریزان شهرستان کیار برگزار گردید.
در این مراسم باشکوه که با حضور مسئولین استانی و شهرستان کیار و جمع کثیری از خیرین و مردم نیکوکار شهرستان همراه بود، بالغ بر 120 میلیون ریال جهت کمک به آزادسازی زندانیان نیازمند و بدهکار زندانهای استان جمع آوری گردید.
در این جشن باشکوه، شاهد یک اقدام خیرانه و خوب بودیم که شاکی یکی از زندانیان که به دلیل عجر از پرداخت دیه ناشی از تصادف در زندان شهرکرد تحمل حبس می نمود، 200 میلیون ریال از دیه را گذشت نمود.
"قدمعلی مردانی" فرماندار شهرستان کیار در بخش ابتدایی مراسم ضمن ارج نهادن به سنت حسنه گلریزان، استفاده از مال و ثروت در راه خیر را از نشانه های ایمان و برکت در زندگی انسانها دانست و گفت: باید کمک به همنوعان را سرلوحه کارمان قرار دهیم تا خداناکرده در زندگی دچار مشکل نشویم.
وی در ادامه افزود: حضور خیرین در سطوح مختلف و اهدا کمک های نقدی و غیر نقدی جهت امور خیر موجبات پیشرفت و برکات زیادی در سطح شهرستان بوده که خیرین از نعمات خداوندی بهترین بهره را در راه خیر و کمک به وضعیت انسانهای دربند می برند.
فرماندار کیار گفت: وظیفه مسئولین شهرستان و استان در راستای جذب خیرین بیش از پیش سنگینتر شده است، چرا که باید با اطلاع رسانی درست و بیان مشکلات جامعه خیرین را آگاه سازی نمود.
وی ضمن تقدیر از حضور خیرین و نوع دوستان شهرستان کیار، که در سال گذشته توانستند خوش درخشیده و در راستای آزادسازی زندانیان جرائم غیر زندانهای استان کمک های خوبی اهداء نمایند، خواستار اهدا کمک های نقدی خوب و سرشار از عطوفت و مهربانی در سال جاری در این راستا شد.
مردانی در ادامه تصريح كرد: هم اكنون ۹ زنداني واجد الشرايط  با بدهي ۲ ميليارد و ۶۹۰ ميليون ريال  از شهرستان كيار در زندان وجود دارد که امیدواریم با کمک خیرین و مردم نیکوکار شهرستان کیار بتوان زمینه آزادی این زندانیان را از زندانهای استان فراهم نمود.
حجت الاسلام حسین پور امام جمعه شهر  گهرو  در این مراسم ضمن ایراد سخنانی گفت: با تاسی از اهل بیت و کلام خداوند: هیچ عملی نزد خداوند بافضیلت تر از برآوردن حاجت یک مومن نیست.
وی در خصوص فضیلت کارهای خیر در جمع خیرین گفت: هرکس حاجتی از یک انسان برآورده کند، افضل الاعمال را انجام داده است و بالاترین فضیلت در درگاه احدی شایسته اوست.
امام جمعه گهرو گفت: وظیفه اصلی ما در دنیا بندگی است که باید تمام اعمال و رفتار ما با هم همخوانی داشته و در راستای بندگی حقیقی خداوند پیش برویم که دستگیری از نیازمندان و رسانیدن خیر به انسانهای دربند و گرفتار جزئی از پیشنیازها و همنیازهای ما برای بندگی حقیقی خداوند است.
وی ضمن ارج نهادن به مقام خیرین و نیکوکاران در این دنیا افزود: دل حریم خداست، انسانهایی که در دل، غیر خدا را راه نمی دهند، ثروت و مال دنیا را فنا می پندارند و فقط در راه کسب فیض و پر نمودن ذخیره آخرت در حال سبقت گرفتن هستند. آنها در راه خیر از دیگران سبقت می گیرند. ارزشها را می شناسند و در راه کسب فیض و رسیدن به این ارزشهای والا، جانشان را نیز نثار می کنند.
وی خطاب به خیرین گفت: با حضورتان در این جشن، در حال معامله با خداوند هستید. پس قدر حضورتان و هر قدمی که در راه خیر و دستگیری از نیازمندان بر می دارید را بدانید.
در این جشن باشکوه خیرین شهرستان کیار بیش از 120 میلیون ریال جهت آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد زندانهای استان اهدا نمودند.